יואל עברון לוכד נחשים

ראיונות והופעות בתקשורת

ראיון בכאן 11

ראיון בתכנית ערב ערב עם דב גילהר, מאי 2020.

ראיון בשש עם אמנון לוי - ערוץ 13

ראיון בשש עם אמנון לוי, ערוץ 13, יוני 2020

ראיון בYnet: מה לעשות כשמבחינים בנחש?

מתוך ראיון לYnet, יולי 2016.

"הטעות הראשונה שהיא גם לא חוקית היא לנסות להרוג את הנחש", אומר יואל עברון, לוכד נחשים מאתר 'המקצוענים'. "נחש הוא חית בר מוגנת, ומעבר לכך שזה אסור על פי חוק, זה גם מאוד מסוכן. נחש, כמו כל חיית בר, יתקוף אם ירגיש מאוים וינסה להגן על עצמו. טעות נוספת היא לברוח. צריך להתרחק מהמקום, אך עדיין חשוב לשמור על קשר עין עם הנחש ולזהות לאיזה כיוון הוא ברח כדי שיהיה קל ללכוד אותו ולהעביר אותו לשטח פתוח שרחוק מאוכלוסיה, אחרת יש סיכוי שניתקל בו שוב".

ראיון במקור ראשון: "חצי מהלכידות שלי הן של נחשי צפע"

מתוך ראיון למדור “לשכת התעסוקה” במקור ראשון, מאי 2021.

זו עבודה מסביב לשעון. אני מקבל קריאה, מבקש תיאור או תמונה של הנחש, ובדרך כלל יוצא לדרך מיד. אם לפי התמונה זה נחש לא ארסי, אני מנסה לשכנע שחבל על הכסף. אם צריך לצאת, אין דבר כזה "מחר בבוקר", כי כמו כל חיה, הוא עלול להיעלם עד מחר. לכידת נחש אורכת בין חמש דקות לשלוש שעות, תלוי כמה מהר אני מוצא את הנחש, אם אני אכן מוצא אותו.

מתיחה וראיון ברדיו קול ברמה

מתיחה של רפי אוחנה בתוכנית חידודון, יולי 2021.

ראיון בוואלה: "נחש ארבע קו מצרי הוא נחש תת-ארסי"

מתוך ראיון למדור התיירות באתר וואלה! יולי, 2022.

לדברי יואל עברון, מומחה לנחשים, לוכד מוסמך ומתנדב ברשות הטבע והגנים, "נחש ארבע קו מצרי הוא נחש תת-ארסי, אחד מתשעת הנחשים התת-ארסיים בארץ. הוא נדיר למדי, תפוצתו בערבה ועל כן אין הרבה תצפיות מתועדות שלו. בעבר הוא זוהה עם הארבע קו מובהק, אך גופו ארוך יותר. צבע גופו חום צהבהב או חלוד. מדובר בנחש זריז שתזונתו מורכבת מלטאות, מכרסמים וציפורים הניצודים תוך כדי מרדף". עברון מוסיף כי, "לנחש תת-ארסי יש שיניי ארס בחלק האחורי של הלסת ולכן הוא לא מסוגל להכיש ובהתאם גם לא מסוכן לאדם. שיניי הארס האחוריות, באמצעותן הוא מחדיר ארס לגוף החיה הנטרפת, נועדו לסייע לו בהאצת תהליך העיכול כאשר הארס עוזר בפירוק הבשר".

ראיון ברדיו קול הנגב

ראיון ברדיו קול הנגב, מכללת ספיר, מאי 2024.